UBM Bohemia

O nás

UBM Bohemia Development s.r.o. je součástí mezinárodní skupiny UBM, působící na českém trhu od roku 1993. Zabývá se přípravou a realizací developerských projektů (komerční stavby, residenční i rekreační bydlení), stejně jako samostatnou projekční činností. Svoji prestiž, význam i povědomí, si UBM Bohemia Development s r o. na českém trhu získala svým inovativním a neotřelým přístupem k architektuře, kvalitou staveb i rozmanitostí realizovaných projektů.

Mezi nejvýznamnější komerční projekty patří bezesporu Anděl City – multifunkční projekt zahrnující 14 staveb v areálu bývalé továrny Tatra, jehož součástí je např. Multikino CineStar, sídlo koncernu Pfizer či design hotel Andel´s a Angelo. Zatím posledním projektem je moderní kancelářská budova DOCK 01, oceněná nejvyšším certifikátem LEED Gold.

Na poli residenčního bydlení vynikla prvním pražským bytovým komplexem Zvonařka s kapacitou 225 bytů, luxusním zázemím v podobě vstupní recepce či bazénu. V posledních letech rozšířila UBM Bohemia Development s.r.o. svoji působnost i do oblasti rekreačního bydlení, jejíž první úspěšnou realizací byly Apartmány Medvědín.

Developerské projekty nejsou však jediným zaměřením společnosti UBM Bohemia Development s.r.o., vyniká i na poli samostatné projekční činnosti, kterou realizuje pro skupinu UBM nejen v ČR, ale i např. v Německu, Polsku i Holandsku. Právem se může pyšnit tvorbou mnoha interiérů významných hotelových řetězců jako je Holiday Inn (Berlin, Frankfurt, Mnichov, Gdansk) Crowne Plaza či Hyatt Amsterdam, v oblasti bydlení zase residencemi Berliving a Cosima Concept patřící k vrcholným projektům.

Zkušenosti i zázemí UBM Bohemia Development s.r.o. poskytuje mateřská společnost UBM Development AG, která je kótována na Vídeňské burze od roku 1873 a působí převážně v zemích střední a východní Evropy (státy CEE).

V současné době UBM Bohemia Development s.r.o. připravuje nové projekty po celé České republice a to ve všech oblastech své působnosti.

Vedení společnosti

Ing. Arch. Jan Zemánek, MRICS

Jednatel / Development & Marketing

Helmut Berghöfer

Jednatel / Design & Construction

Ing. Simona Kulhánková

Jednatel / Company Administration